Çift Ekstruder

https://www.cad2parts.com/mfact-cift-ekstruder.jpg

Karmaşık model ve karmaşık geometrili tasarımlarınızı mFACT 3D yazıcı ile eşi yada benzeri olmayan çift ekstruder teknolojisini kullanarak keşfedin. Zor parçalar ve model baskısındaki büyük açıları yapmak için altını destek malzeme ile doldurmak gerekiyor. Bu destek malzemesini atmak için ikinci bir ekstrudere ihtiyaç vardır. Yazma kafasında kullanılan malzemeye ait olan ekstruderi aşağıda tutarak yazma işlemi gerçekleştirir, diğer ekstruderi 1 cm yukarıya kaldırarak baskıya çarpmasını engeller. mFACT çift ekstruder teknolojisi kullanarak baskınızı iki farklı renkte  çıkartabilirsiniz. Yazma kafası belirli bir sıra halinde baskı yazma işlemi yapar iken Nozzle'lardaki malzeme akıntısı sorunu olmadığı için üretim tablası üstüne bir sütun(pillar)  baskı alanı eklemez bu size zaman ve malzeme tasarrufu sağlar. mFACT'in benzersiz ve sıradışı yazma kafası sayesinde kaliteli ve hızlı baskılar elde edebilirsiniz.

Otomatik Kalibrasyon

mFACT 3 boyutlu yazıcının devamlılığının verdiği avantajdan dolayı otomatik seviye ölçümü yapabilmektedir. Kalibrasyon tablası ile bir defaya mahsus kalibrasyon yaptıktan sonra nozzle yükseklik değerini bulacaktır. Bu işlemden sonra sonra tasarımınızı hazırlayıp baskı için mFACT' e yüklüyorsunuz. Piyasadaki diğer cihazlar gibi tabla eğimini veya kağıt koyarak ölçmenize gerek yok bu işlemi mFACT otomatik olarak yapmaktadır.

https://www.cad2parts.com/3d-kalibrasyon.png

Filamentler

https://www.cad2parts.com/filament-module-1.jpg

mFACT 3D yazıcı geniş filament yelpazesi kullanımı sunar. İyi sonuçlar elde etmeniz için tasarlanıp formüle edilmiştir. 3D model baskıyı kullanacağınız yere göre filament seçimi yapabilirsiniz. Kullandığınız  filamente göre Optimize edilmiş Simplify3D profillerini kullanarak size kaliteli ve iyi baskılar sunar. mFACT'in filament sensörleri sayesinde yazma işlemi yarıda kalmaz filamenti tekrar yükleyerek kaldığı yerden devam eder. mFACT 3D yazıcının nozzle sıcaklıkları 280° C'ye kadar çıkabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı 3D yazıcı için üretilen piyasadaki tüm filament türlerini sıcaklık değerlerine göre ayarlayarak kullanabilirsiniz. Desteklenen filament çapı 1.75 mm' dir.

Ortam Isısı

mFACT 3 Boyutlu yazıcısındaki ısı dağılım ve kontrol yöntemleri sayesinde dolululuk oranı %100 olan büyük baskıları katmanlar arası açılmalar olmadan rahatlıkla basabilirsiniz. Dışarıdan içeriye verilen hava sayesinde ortamda homojen bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Ortam Isısı 60° C'ye kadar çıkabilmektedir. Bu sayede genel olarak doluluk oranı yüksek parça çıkararak yüksek kuvvetlere dayanıklı baskı elde edebilirsiniz.

https://www.cad2parts.com/ekstruder-ortam-isisi.png

Dil Seçeneği

https://www.cad2parts.com/resume-slide-1.jpg

mFact geniş dil seçeneği ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sunar..