Çift Ekstruder
Otomatik Kalibrasyon
Tabla Seviyesi
Çoklu Materyal
Ortam Isısı
Ekran Kilidi
200x200x200
50-400 Mikron
Soğutma Sistemi
Çıkarılabilir Tabla
7" Dokunmatik Ekran
Doğrudan Sürme

Otomatik Kalibrasyon

https://www.cad2parts.com/3d-kalibrasyon.png

mFACT 3 boyutlu yazıcının devamlılığının verdiği avantajdan dolayı otomatik seviye ölçümü yapabilmektedir. Kalibrasyon tablası ile bir defaya mahsus kalibrasyon yaptıktan sonra nozzle yükseklik değerini bulacaktır. Bu işlemden sonra sonra tasarımınızı hazırlayıp baskı için mFACT' e yüklüyorsunuz. Piyasadaki diğer cihazlar gibi tabla eğimini veya kağıt koyarak ölçmenize gerek yok bu işlemi mFACT otomatik olarak yapmaktadır.

Ortam Isısı

https://www.cad2parts.com/mfact-3d-yazici3.png

mFACT 3 Boyutlu yazıcısındaki ısı dağılım ve kontrol yöntemleri sayesinde dolululuk oranı %100 olan büyük baskıları katmanlar arası açılmalar olmadan rahatlıkla basabilirsiniz. Dışarıdan içeriye verilen hava sayesinde ortamda homojen bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Ortam Isısı 60° C'ye kadar çıkabilmektedir. Bu sayede genel olarak doluluk oranı yüksek parça çıkararak yüksek kuvvetlere dayanıklı baskı elde edebilirsiniz.

Dil seçeneği

https://www.cad2parts.com/multi-language.jpg

mFact geniş dil seçeneği ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sunar

WiFi - LAN

https://www.cad2parts.com/wifi-lan.jpg

mFACT 3 boyutlu yazıcısı ister kablolu (LAN) ister kablosuz (Wi-Fi)  internete bağlayarak parçalarınızı uzaktan yazdırabilirsiniz ve yükleyebilirsiniz ve güncellemelerden faydalanabilirsiniz.

Filament Haznesi

https://www.cad2parts.com/resim-yok.png

Filamentleri muhafaza ederek çalışma esnasında takılmasını veya dolanmasını önleyerek sorunsuz bir baskı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapalı haznede filamentlerinizi uzun süre saklayarak bekletebilirsiniz.

Baskı Depolama

https://www.cad2parts.com/3d-printer-depolama.jpg

Tasarımdan sonra oluşturmuş olduğunuz mFACT baskı dosyalarınızı mFACT 3D yazıcısına yükleyerek saklayabilirsiniz. 2 GB'ye kadar çok sayıda baskı tasarımınızı saklayıp hızlı şekilde yazdırabilirsiniz. Bu depolama alanına Wi-Fi, LAN ve USB port üzerinden yüklemeler yapabilirsiniz.

Üretim Hacmi

https://www.cad2parts.com/resim-yok2.png

200 x 200 x 200 mm' lik geniş hacim kapasitesi sayesinde büyük baskılarınızı başarılı bir şekilde çıkartabilirsiniz. Üretim alanındaki özel tasarımımız sayesinde doluluk oranı yüksek ve büyük parçaları rahatlıkla yazdırabilirsiniz.

Katman Kalınlığı

https://www.cad2parts.com/resim-yok3.png

mFACT 3 boyutlu yazıcı ile 50 mikrometre'den 400 mikrometre'ye kadar katman çözünürlüğünde baskılar üretebilirsiniz. Baskının katman kalınlıkları artıkça baskı kalitesi artmaktadır. Parçanızı hızlı yazdırmak için katman kalınlığını artırarak kısa sürelerde baskı işlemi yapabilirsiniz.

Soğutma Sistemi

https://www.cad2parts.com/resim-yok4.png

mFACT 3 boyutlu yazıcısı dengeli bir soğutma sistemi teknlojisine sahiptir. Dışarıdan alınan hava sayesinde ortam ısısını ve ısı homojenliğini kontrol edip kaliteli ve karmaşık baskıları üretebilirsiniz. Bu şekilde kafa içerisinde filament tıkanma ihtimali yoktur.

Üretim Tablası

https://www.cad2parts.com/resim-yok5.png

mFACT 3 boyutlu yazıcısının üretim tablası çıkarılıp, takılabilir ve cam dan yapılmıştır. 200 x 200  mm üretim alanı ve Isıtılmış cam tabla sayesinde bir çok farklı malzeme kullanarak baskı yapabilirisiniz. Dimafix kullanarak üretim esnasında parçanızın cam tablaya iyi yapışmasını ve üretim sonunda ise soğuduktan sonra kendi kendine camdan ayrılmaktadır. Kolay ve hızlı çıkarılabilir cam tablası sayesinde parçanızı dışarıda sökebilirsiniz veya suya tutarakta sökebilirsiniz. 120° C 'ye kadar tabla sıcaklığını ayarlayabilirsiniz bu sayede çeşitli filament seçeneklerini kullanarak  baskı yapabilirsiniz.

Filament Sensörleri

https://www.cad2parts.com/resim-yok10.png

mFACT'de 3 boyutlu baskı esnasında filament bitince baskınız yarım kalmaz. Filament sensörlerimiz aracılığı ile baskıyı duraklatıp filamenti değiştirmenizi ister değiştirdikten sonra baskıya kaldığı yerden devam eder. Herhangi bir sorun olduğunda filament akmasını veya filament makarasının dönmesini engelleyecek birşey olduğunda baskıyı duraklatıp sizden sorunu çözmenizi ister sorun çözüldükten sonra baskı işlemi kaldığı yerden devam eder.